Stres, jak żaden inny stan powoduje różnego typu zmiany w naszym organizmie. Jego wpływ na funkcjonowanie ciała jest tak duży, że nawet w XXI wieku lekarze nie potrafią jednoznacznie powiedzieć, czy przyczyną takiego lub innego schorzenia nie jest permanentny stres.

ZRELAKSUJ SIEBIE I SWOJE CIAŁO…
Pracoholizm występuje w naszym kraju coraz częściej. Wizja utraty pracy i wynagrodzenia sprawia, że pracujemy coraz więcej, coraz ciężej, a ponadto „przynosimy” pracę do domu. Początkowo występujący w tym przypadku eustres jest motywujący i powoduje dobre zmiany hormonalne w naszym organizmie. Stan eustresu nie trwa jednak wiecznie, po jakimś czasie zmienia się on w dystres. Dystres jak sama nazwa wskazuje jest formą destrukcyjną stresu, jej wpływ na organizm ludzki może katastrofalny.

Dla osób żyjących w ciągłym stresie odskocznią od codzienności może stać się masaż relaksacyjny. Jest to forma masażu najczęściej klasycznego, która ma za zadanie zmniejszyć napięcie mięśni, a także wprowadzić masowaną osobę w dobry nastrój. Podczas wykonywania tej techniki masażu ponadto można skorzystać z aromaterapii, w której wykorzystywane są znane wszystkim olejki aromatyczne o działaniu relaksacyjnym (lawendowy, sosnowy, sandałowy).

DOKONAJ DOBREGO WYBORU
Dokonując wyboru masażu w Poznaniu należy pamiętać, że masaże powinny być wykonywane jedynie przez profesjonalistę.
Do grona osób uprawnionych zaliczamy: technika masażystę, fizjoterapeutę, oraz osobę po specjalistycznych kursach praktycznych i teoretycznych.
Technik masażysta to osoba, która uzyskała swój tytuł poprzez ukończenie technikum profilowanego lub policealnej szkoły zawodowej również na kierunku technika masażysty. Potwierdzeniem posiadanych umiejętności jest dyplom zawierający nie tylko dane osobowe, ale również uzyskany tytuł zawodowy.
Fizjoterapeuta to osoba związana z światem medycyny z ukończonymi studiami wyższymi w zakresie fizjoterapii.

Podczas wyboru warto, jednak sprawić nie tylko same kwalifikacje, ale również miejsce w którym masaż będzie wykonywany. Zgodnie z zasadami sanitarno- epidemiologicznymi i regułami BHP miejsce powinno pozostawać w czystości, oraz spełniać normy przeciwpożarowe. Ważnym aspektem jest także możliwość zachowania prywatności podczas oddawania się zabiegowi masażu.

Masaże to świetny pomysł na prezent, który można podarować nie tylko innym, ale również sobie. Nic nie wprawia w dobry humor, tak jak brak zmartwień.

Więcej informacji na ten temat na stronie: http://bodyactive.eu/masaz-relaksacyjny/