Aby zawsze wyglądać i czuć się dobrze, każda z pań powinna zastanowić się nad opcją wykonania makijażu bezpiecznego. Obecnie stosowane metody są bezpieczne, a także niezwykle efektowne. We Wrocławiu makijaż permanentny jest bardzo często stosowany w salonach kosmetycznych.

Koloryzacja permanentna

Makijaż wykonywany „na stałe” jest niezwykle subtelny i wygląda bardzo naturalnie. Tą metodą podkreślić można kontur oczu, obrysować i wypełnić usta, albo nadać pożądany kształt brwiom. Co ważne, barwnik wprowadzany jest jedynie do trzeciej warstwy naskórka, co sprawia, że opuchnięcia tuż po wykonaniu procedury są niewielkie, a końcowy efekt niezwykle korzystny. Efekty takiej koloryzacji można zobaczyć na: http://www.make-upwroc.pl/. Wykorzystywane w makijażu barwniki są zazwyczaj opracowywane na bazie substancji nieorganicznych oraz mineralnych. Są też one produkowane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej (jako produkty medyczne), w sterylnych warunkach. Wszystkie takie pigmenty są bezpieczne dla skóry: mają działanie antyseptyczne i nie wywołują alergii. Spełniają one też standardy pigmentacji medycznej, to znaczy, że mogą być stosowane do pigmentacji kamuflażowej, rekonwalescencyjnej, oraz pigmentacji odnawialnej. Najczęściej nie zawierają gliceryny. Barwniki jasne wykonuje się przy pomocy dwutlenku węgla, a ciemne otrzymuje się z tlenków żelaza, co sprawia, że pigmenty są bezpieczne dla zdrowia (i nie powodują alergii). Kiedy się je wymiesza w różnorodnych proporcjach, to otrzyma się szeroką paletę barw.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Do procedury używa się specjalistycznego urządzenia, który pozwala linergistce na odpowiednie warunki pracy, i na osiągnięcie maksymalnego poziomu precyzji. Standardowa technologia opiera się na sterowniku i niezwykle poręcznym urządzeniu do pigmentowania, czyli linerze. Taki duet tworzy ultranowoczesne urządzenie do wykonywania makijażu permanentnego. Jest ono poręczne, a jego działania przypomina pióro atramentowe. Specjalny pojemnik napełnia się pigmentem, a potem za pomocą specjalistycznej igły barwnik nakłada się na skórę (do igły dochodzi ona partiami). Taka technologia sprawia, że osoba wykonująca zabieg ,może przez cały czas kontrolować obszar skóry, na którym jest on przeprowadzany. Dzięki temu barwnik może być stosowany z bardzo dużą precyzją. Procedura wykonywania makijażu permanentnego jest dość szybka i bezpieczna dla skóry. Wykonanie kresek na brzegach powiek, czy konturu ust sprawi, że nie trzeba będzie robić tego każdego ranka zwykłymi kosmetykami. Dzięki temu każdego dnia makijaż będzie wyglądał idealnie, a do tego nie będzie wymagał poprawek. Do tego, będzie można zaoszczędzić czas przeznaczany do tej pory na makijaż.